Auto leasing není jediný způsob, jak koupit auto

Každý podnikatel je si vědom, že se bez automobilu dnes neobejde. Jak podnikatel musíte jezdit na pracovní schůzky se svými obchodními partnery, ale také na pracovní cesty do zahraničí. Automobil, ve kterém přijedete na parkoviště ke svému potenciálnímu obchodnímu partnerovi, by vás měl reprezentovat. Taková vozidla jsou však poměrně drahá a ne každý začínající podnikatel si může dovolit vynaložit vysoké částky na koupi vozidla. Jak tedy koupit automobil, aniž byste tím zruinovali svou firmu?

Jak je to s vlastnictvím vozidla?

Nejprve byste si měli uvědomit, jaký chcete automobil. V České republice je velmi prodávaná nová Škoda Octavia, která na rozdíl od svých předchozích generací má nádech luxusu. Jestliže vám ale nepostačí Škoda Octavia a chcete jinou automobilku než českou, musíte počítat i se zvyšující se pořizovací cenou.

Automobil je poměrně vysoká investice, a tak je nezbytné najít ideální způsob, jak jeho nákup financovat. V posledních letech se trh s úvěry neustále rozvíjí a nabídka je opravdu pestrá. Finanční společnosti nabízí spotřebitelské úvěry na automobil nejen fyzickým, ale také právnickým osobám, což rád uslyší ne jeden podnikatel.

Na výběr máte ještě auto leasing, který je ale nevýhodný v tom, že se nestáváte majiteli vozidla do té doby, než automobil nesplatíte. Nemůžete tedy s automobilem nakládat tak, jak byste chtěli vy. Ve velkém technickém průkazu je napsána leasingová společnost, vaše jméno tam bude uvedeno, až splatíte auto leasing.

Získejte výhodný úvěr na auto

Ať už si chcete koupit nový automobil, nebo ojeté vozidlo v AAA Auto, měli byste zvážit to, zda chcete auto leasing či půjčku. Pokud si sjednáte půjčku, respektive úvěr na auto, můžete si z účetnictví odečíst DPH, což je velkou výhodou. Můžete tak ušetřit spoustu peněz a ulevit svému účetnictví. Budete-li mít účelový úvěr na auto, pak sami si můžete určit, co budete s daným vozidlem dělat. Dokonce ho můžete prodat a penězi, které jste za automobil dostali, můžete půjčku splatit.

Sdílet článek