Radíme, jak vybrat správný autobazar. Nenapalte se!

Nechcete investovat do nového vozidla, a tak si chcete auto koupit v autobazaru? Měli byste vědět, že je to risk, který se ne vždy může vyplatit. Zejména menší a méně známé autobazary nadhodnocují ceny svých vozidel. Jak ale poznat, který autobazar má na ojeté auto esa v rukávu a který vám maže pouze med kolem pusy? Na to se podíváme v dnešním článku.

Nenechte se napálit

Prohlížíte-li si nabídky autobazaru na internetu, pak se zaměřte hlavně na ceny vozidel. Můžete si všimnout, že autobazary většinou pořizovací cenu uvádí bez 20% DPH. Zdá-li se vám cena příliš nízká, připočtěte k ní DPH a už nebudete mít o vozidlo zájem. Jedná se o prodejní trik, díky němuž chtějí autobazary prodat vozidla.

Dalším prodejním trikem je, že u vozidla napíšou výhodnou cenu, ale pod podmínkou, že musíte využít úvěru, který už tak výhodný není. Slibují vám cenu vozidla až o 40 tisíc korun nižší, ale ve výsledku se vám automobil nakonec prodraží. Na úrocích a poplatcích totiž hodně přeplatíte. Taková Škoda Fabia vás na místo 200 000 Kč může vyjít na více než 250 000 Kč. Dávejte si na tyto triky bazarů pozor.

Nevěřte příliš výhodným inzerátům

Dnes vám nikdo nic nedá ani zadarmo, ani výhodně. V oblasti prodeje automobilů toto tvrzení platí dvojnásobně. Jestliže vám tedy nějaká výhodná nabídka slibuje vozidlo v perfektním stavu za poměrně nízkou cenu, pak tomu nevěřte. Buď má vozidlo nějaké závady, nebo tak autobazar chce nalákat své klienty na výhodné nabídky, ale nakonec jim nabídnout méně výhodný automobil.

Ani servisní kniha není zárukou kvality. Spousta autobazarů zakládá nové servisní knihy, v nichž není dostupná historie vozidla. Nebudete tak vědět nic o opravách, ani informace o tom, kdy byly kontrolovány stavy kapalin.

Jak na výběr autobazaru?

Chcete-li si koupit ojeté vozidlo, pak si vyberte správný autobazar, který vám nabídne kvalitní služby. Pokud se vám líbí Škoda Octavia, jistě víte, že je to poměrně velká investice. Nechcete-li o své peníze přijít, pečlivě vyberte autobazar. Každý autobazar by vám měl nabídnout záruku na vozidla dva roky, garanci původu vozidla, garanci počtu najetých kilometrů a v neposlední řadě by vám měl umožnit zkušební jízdu. Tak si představujeme kvalitní autobazar my.

Sdílet článek