Půjčka na auto či leasing? Aneb jak vybrat výhodnou půjčku!

1272918_81991237

Chcete si koupit nový automobil? Nemáte dostatek vlastních peněžních prostředků, a tak si potřebujete část peněz půjčit? Na finančním trhu působí celá řada společností, která má ve svém portfoliu produktů úvěry a půjčky. Než si ale některý z úvěrů vyberete, měli byste znát tipy a triky, jak půjčku vybírat. Nenaletíte-li podvodníkovi, nebudete muset zbytečně peníze přeplácet. V dnešním článku se podíváme, jak nejvýhodněji financovat nákup automobilu.

Výše měsíčních splátek je závislá na několika faktorech. První je akontace, kterou položíte při koupi vašeho automobilu. Dále výši splátek ovlivňuje doba splácení a také pojištění, které si můžete při sjednávání půjčky vybrat. Na co si tedy dát pozor při výběru financování automobilu?

Správný typ půjčky

Budete-li vybírat vhodné financování nákupu automobilu, nabídne se vám půjčka na auto či leasing. Jelikož byla vydána nová novela, která upravuje zákon o spotřebitelském financování, leasingové společnosti nenabízí leasing fyzickým osobám. Pro fyzické osoby má v nabídce spotřebitelské úvěry, které jsou často výhodnější než neúčelový úvěr, který nabízí spousta finančních institucí.

Pokud podnikáte, pak je pro vás také půjčka na auto velmi výhodná. Můžete si ihned uplatnit odpočet pořizovací částky z daní, pokud jste plátcem DPH.

Zvolte správnou akontaci

Velmi důležitým parametrem je akontace, což je částka, kterou skládáte v hotovosti ještě před zakoupením vozidla. Čím je akontace vyšší, tím nižší budete platit měsíční splátky a tím kratší dobu splatnosti si můžete nastavit. Díky dostatečně vysoké akontaci můžete ušetřit nemalé peněžní prostředky.

Pokud kupujete automobil v autobazaru, zkontrolujte jeho technický stav, abyste nekupovali zajíce v pytli. Je potřeba se zaměřit na alternátor, motor, ale také nahlédněte do interiéru. O automobilu prozradí hodně i jeho kola. Například alu kola prozrazují, že majitel o své vozidlo pečoval, když byl ochoten investovat do dražších alu kol.

Pozor na slevy

Spousta prodejců nabízí řadu slev, na které byste si měli dát pozor. Často se jedná pouze o reklamu, která má přilákat nové zákazníky. Možná vám prodejce nabídne slevu až 30 000 Kč na automobil, budete-li ho financovat půjčkou, ale ve výsledku přeplatíte na půjčce o několik desítek tisíc více.

Sdílet článek