Moje zkušenost s koupí auta u AAA Auta

9332
Před pár lety jsem se rozhodla koupit si auto z bazaru, které by vyhovovalo mým požadavkům. Tehdy jsem ještě neuměla používat pořádně internet a jen informace hledala (recenze píši teprve pár měsíců), ale teď bych se ráda podělila o své zkušenosti s nákupem. Plánovala jsem s přítelem rodinu, miminko bylo na cestě, chybělo nám pár formalit do uznání hypotéky a nutně jsme k domku za městem potřebovali i vůz, když bude potřeba kamkoliv zajet.

Jako asi každý jsem se dívala po autobazarech fyzicky a zároveň jsem se poptávala po známých. Nejvíce času jsem ale strávila na internetu vyhledáváním vhodného ojetého auta. Měla jsem předem stanovené požadavky, ze kterých jsem nechtěla slevit. Jednalo se o značku, počet dveří, rok výroby, počet najetých kilometrů a také jsem požadovala kombi pro pohodlné cestování s případným kočárem pro dítě. Samozřejmě velkou roli hrála také cena.

Z mnoha nabídek jsem vyselektovala ty, které splňovaly mé kritéria a nabídka se rapidně zúžila.

Co se týče značky, byla jsem rozhodnutá, že chci značku Škoda nebo VW, jako typ jsem upřednostňovala Octavii a Passat, nicméně to nebylo striktní. Dále jsem požadovala auto nejstarší 8 let a maximálním počtem kilometrů ve výši 200 000, což bylo opravdu maximum. Rovněž jsem si předem také stanovila, že auto chci nehavarované a chci, a aby bylo v dobrém stavu. Hodnota ceny byla zadána přibližně okolo 170 000 Kč.

Po těchto základních parametrech se mi zobrazilo několik nabídek na téměř každé stránce autobazaru. Největší výběr byl na stránkách autobazaru AAA.

Jejich nabídka byla vcelku obstojná, proto jsem jednotlivé nabídky procházela několik hodin. Procházela jsem detailně fotky, popis, porovnávala s ostatními, zjišťovala na internetu a ujišťovala jsem se, že by zrovna toto auto mohlo být pro mě to vhodné. Nakonec jsem se rozhodla pro dvě Octavie, které se mi líbily a rovněž mi vyhovovaly. Zavolala jsem si do autobazaru, abych si ověřila zveřejněné informace a doptala se na předpokládaný průběh dalšího postupu.

Během té doby, co jsem se rozhodovala, která by mohla být lepší, byla jedna z nich prodána jinému kupci, a proto moje rozhodování spočívalo jen v tom, zda si zvolené auto koupím či nikoli. Nakonec jsem se rozhodla, že ano – splňovalo mé očekávání a mělo předpoklady, které jsem chtěla, i když cena byla 175 000 Kč.Uvedla jsem autobazaru, že auto, než koupím, chci vidět a pořádně si jej prohlídnout a vyzkoušet si jeho jízdní vlastnosti. Domluvili jsme se na konkrétní den a čas a s přítelem jsem pak vyrazila na posouzení auta.

Vše probíhalo bez problémů, jízdní vlastnosti odpovídaly stavu auta. Vnitřní prostory odpovídaly popisu, stejně tak vybavení auta, které bylo více než základ. Začínala jsem se těšit, že by to vše mohlo dopadnout dobře, proto jsme pokračovali v prohlídce i z vnějšku. Kola, blatníky a vše ostatní odpovídalo stáří auta a běžnému opotřebení. Na předních pravých dveřích jsme ale objevili promáčknutý plech, díky kterému se tak dalo předpokládat menší dopravní komplikace z dřívějška.

Oznámili jsme to autobazaru s požadavkem, aby nám bylo uvedeno, jakým způsobem k poškození došlo a proč to nebylo v nabídce uvedeno. Autobazar slíbil, že to zjistí a dají nám vědět. Ten den byla ukončena prohlídka s tím, že se nám snad brzy ozvou. Čekala jsem přibližně den, než jsem měla telefonát z autobazaru.

Jejich odpovědí bylo, že si původní majitel toho není vědom a tím pádem ani nezná odpověď na daný problém. Ke konci hovoru ale prodejce uvedl, že pokud náš zájem stále trvá, je ochoten slevit dané auto o 10 000 Kč.

Auto jsem si nakonec v „áčkách“ koupila s uvedenou slevou, neboť jsem posoudila, že takto promáčknutý plech nemusí být velkou závadou a ostatní požadavky byly splněny.

Autobazar AAA Auto mi tedy vyšel vstříc a líbilo se mi, že byl ochotný se věnovat mým problémům ohledně auta. Naopak se mi moc nelíbilo, že inzerát nebyl zcela bezchybný, nicméně tento problém nebyl zásadní pro záporné rozhodnutí.

Sdílet článek