Koupě nového auta nebo operativní leasing?

Vaše nynější auto, které používáte k podnikání vám již dosluhuje? Nesplňuje požadavky na vytváření dobrého image vaší firmy a vy byste rádi jezdili v autě reprezentativnějším? Ač jsou vaše představy zcela jiné, má to jeden velký zádrhel? Na nové auto nemáte finance? Pokud nepřipadá v úvahu, že byste nový vůz pořídili z vlastních zdrojů, i přesto můžete jezdit ve zbrusu novém a krásném automobilu. Existuje ještě leasing, který můžete využít a zajistit si tak nový, ucházející vůz pro vaše podnikání.

Pakliže jste živnostník či vlastníte nějakou společnost, ještě výhodnější pro vás můžete být operativní leasing. Od klasického finančního leasingu se liší tím, že vozidlo, které používáte, zůstává ve vlastnictví leasingové společnosti, a to i po skončení smlouvy. Splátky jsou rovněž jiné. Platíte pouze reálnou amortizovanou část ceny automobilu. Zjednodušeně lze říci, že se jedná o výhodný dlouhodobý pronájem auta. Půjčovna aut vám může operativní leasing poskytnout a vy tak můžete využívat i více vozů najednou. Pro podnikatele je výhodou to, že si lze dát do daňových odpisů celou splátku. Daňové zvýhodnění i různé slevy jsou předností operativního leasingu. V rámci dlouhodobého pronájmu vozů je obvykle standardem tzv. fullservice. To znamená, že si auto půjčujete s kompletními službami spojenými s provozem vozidla.

Půjčovna luxusních vozů vám samozřejmě vypůjčí jakýkoli automobil i bez využití operativního leasingu. Jestliže budete potřebovat na nějakou významnější podnikatelskou událost luxusní vůz, který však nemáte, v půjčovně si jej můžete vybrat a na určitou dobu, klidně i jeden večer, pronajmout. Mnohé autopůjčovny, kupříkladu Autopůjčovna MAX Rental na Vysočině, se zabývá jak dlouhodobým, tak krátkodobým pronájmem vozů.

V případě již zmíněné autopůjčovny můžete vybírat z pestrého vozového parku. K dispozici jsou jednak osobní vozy českých i zahraničních značek, tak užitkové vozy. Zde můžete očekávat individuální přístup. Nebojte se sdělit i ty nejnáročnější požadavky, autopůjčovna se vám bude snažit vyjít vstříc.

Sdílet článek