Kontrola automobilu při testovací jízdě

Testovací jízda je velice důležitá

Testovací jízda je nedílnou součástí kontroly automobilu, pokud si chcete daný vůz zakoupit. Při testovací jízdě zjistíte různé vady, které výkup vozidel nemusel odhalit. Při testovací jízdě si však zkusíte i pohodlnost vozu během řízení, prostornost vozu, rozložení ovládacích prvků, kvalitu interiéru atd.

Kontrola motoru při testovací jízdě

Nejdříve se zaměřte na motor. Zjistěte, jaký má motor zvuk při volnoběhu. Poté se zlehka rozjeďte. Chod motoru musí být při rozjíždění pomalý a nesmí se objevit známky škubání. Automobil zrychlujte až do maximálních otáček. Při rychlejší jízdě zjistěte, jak se chovají nejlevnější pneu na automobilu.

Sledujte chod motoru i ve vysokých otáčkách

Motor sledujte i v záběru. U motoru se nesmí objevovat ztráty výkonu nebo časové prodlevy. Turbodmychadlo u motoru začíná fungovat až poté, když je motor zahřátý. To by se mělo projevit na plynulém nárůstu výkonu. Kvalitní auta jsou výborné dárky pro muže. Vašim dárkem může být také auto, které zakoupíte v AAA Auto.

Kontrola převodovky během jízdy

Během jízdy také zkontrolujte činnost převodovky. Řazení musí být lehké, přesné a plynulé. Vyzkoušejte si, jaké je řazení při klidné jízdě a při sportovní jízdě. V každém případě musí být řazení dokonalé. Jakkoliv poškozené či nefunkční auto nekupujte ani za výrazné slevové akce. Nemuselo by se vám to finančně vyplatit. Opravy automobilů jsou velice drahé.

Sdílet článek