Co kontrolovat při testovací jízdě?

Stav auta si zkontrolujte testovací jízdou

Nákup vozidla je složitá záležitost. Musíte se vyhnout nákupu vozidla ve špatném technickém stavu. Proto si musíte vozidlo před koupí prověřit testovací jízdou. Stejným způsobem postupuje při přejímce automobilu i výkup vozidel. Ještě větší jistotu budete mít, když si k ruce přizvete zkušeného automechanika.

Zjistěte stav poloos

Při jízdě se nejprve zaměřte na stav poloos. Musíte si vybrat místo, kde můžete zatáčet na obě dvě strany. Nejdříve si auto vyzkoušejte tak, že se budete pomalu rozjíždět. Postupně zvyšujte agresivitu jízdy a přistupte k razantnímu přidávání plynu. Jízdní vlastnosti mohou poměrně kazit i nejlevnější pneu.

Funkce ložisek kol

Také zjistěte, jestli ložiska kol správně fungují. Pokud jsou ložiska opotřebená, tak se to projeví velice silným hučením. Také musíte kontrolovat tlumiče. Při jízdě pomalu otáčejte volant. Váha vozu se musí přenášet z jedné strany na druhou stranu. Také se zaměřte na zvuk při zatížení a odlehčení ložisek. Auta určená pro dárky pro muže musí být ve výborném technickém stavu.

Zkontrolujte výfuk i katalyzátor

Během testovací jízdy zkontrolujte výfuk i katalyzátor. Pokud slyšíte cinkání, pak je závada na katalyzátoru. To znamená, že automobil by neprošel při STK. Proto je vhodné nechat si změřit všechny technické údaje těstě před nákupem automobilu. Poškozený automobil v žádném případě nekupujte, i když je můžete koupit za výrazné slevové akce.

Sdílet článek