Motocykl roku 2008 je Honda CB1000R

Honda CB1000RV 12. ročníku soutěže Motocykl roku 2008, kterou pořádá Svaz dovozců automobilů byla odbornou porotou a veřejností zvolena vítězem Honda CB1000R.

Oficiální stránky soutěže popisují Hondu CB1000R takto: Málokdo by uhodl spřízněnost tohoto radikálního streetfightera a praktické Hondy CBF 1000 – čtyřválec pocházející z minulé generace Fireblade totiž disponuje diametrálně odlišným nastavením zaměřeným v tomto případě na brutální zátah od 2000 1/min. Maximální výkon „erkového“ CB se má pohybovat kolem 130 koní, motor je zavěšen do tuhého hliníkové rámu společným s modelem Hornet 600. Honda si dala za úkol postavit na kola nejlehčí, nejkompaktnější a nejvyváženější motocykl v segmentu naked biků.

Stroje hodnotila 22členná odborná porota a veřejnost, která poslala 48.724 hlasů. Honda CB1000R vedle celkového vítězství získala titul i v kategorii tzv. nahatých motorek, tedy motorek bez kapotáže. Mezi skútry a mopedy byla nejoblíbenější Yamaha T-Max 500, v kategorii enduro zvítězilo BMW R1200GS a mezi choppery Harley-Davidson Softail Rocker. Kategorii cestovních silničních motocyklů vyhrála Kawasaki 1400 GTR a mezi sportovně silničními stroji Honda CBR 1000RR Fireblade. Minulý ročník soutěže vyhrála KTM 990 Adventure.

Zdroj: Svaz dovozců automobilů