Českým dopravcům chybí tisíce profesionálních řidičů

řidič kamiónu

 

Bez veřejností proklínaných kamionů by regály v obchodních domech nemohly praskat ve švech. Ať chceme nebo ne, kamionová doprava je v dnešní době naprosto nepostradatelná. V poslední době však dopravci zápolí s nepříjemným problémem. Zakázek mají dostatek, ale zboží nemá kdo vozit. V České republice totiž v současné době chybí cca 5 000 řidičů kamionů.

Chcete-li se stát řidičem z povolání, budete si muset obstarat řidičské oprávnění skupiny C. Dlouholetá praxe naštěstí k požadavkům dopravců nepatří, takže mají šanci i čerství držitelé řidičáku na nákladní vozy. Významnou částku lze ušetřit tak, že se na kurz přihlásíte v rámci rekvalifikace na úřadu práce.

King školení

Dalším krokem k povolání profesionálního řidiče je zajištění profesního průkazu. Nejedná se přitom o levnou záležitost – profesní průkaz řidiče běžně stojí kolem 30 tisíc Kč. Na druhou stranu jde o investici, která se poměrně rychle vrátí. Některé firmy navíc po určité době zaměstnancům kurzy zpětně proplácí.

K zájemcům o povolání řidiče kamionů nepatří pouze muži. Dopravci nemají příliš na výběr a neodmítají ani ženy, které disponují potřebným řidičským oprávněním. K výhodám patří základní jazyková vybavenost a praxe v oboru. Inzerátů jsou stovky a někteří dopravci nabízí smlouvu na dobu neurčitou již od nástupu.

profesionální řidič

A kolik si může profesionální řidič vydělat? Suma na výplatní pásce je lákavá – výdělek se pohybuje kolem 30 tisíc Kč měsíčně a mnohdy se vyšplhá mnohem výše. Plat přes 40 tisíc Kč není výjimkou. Další možností je práce v zahraničí, kde jsou platy řidičů kamionů ještě vyšší.

Chcete-li se dozvědět více o profesním průkazu, přečtěte si informace na webu Autoškoly King (www.king-skoleni.cz), která zajišťuje také školení řidičů referentů a online školení bezpečnosti práce.

Sdílet článek